آموزش سریع آپدیت به ویندوز ۱۰ و رفع مشکل برنامه Weather در ویندوز موبایل ۱۰

Lumia650_Group4

برای آپدیت به ویندوز ۱۰ موبایل بروی گوشی خود مراحل زیر را طی نمایید.

 1. کلیه اطلاعات گوشی را با اتصال به کامپیوتر backup (پشتیبان) بگیرید.
 2. با مراجعه به بخش Setting و انتخاب گزینه Phone Update و سپس گزینه Check for Update گوشی خود را به ویندوز ۱۰ موبایل بیلد ۱۰۵۸۶٫۱۰۷ بروزرسانی نمایید.
 3. کار تمام نشده است باز مراحل چک کردن آپدیت را تکرار نمایید تا گوشی به ویندوز ۱۰ موبایل رسمی با بیلد ۱۰۵۸۶٫۱۶۴ یعنی همان بیلد ویندوز ۱۰ پی سی آپدیت شود.
 4. سپس گوشی خود را در قسمت About گوشی reset نمایید. (کلیه برنامه های و فایل ها پاک می شود و ویندوز ۱۰ از اول و منظم نصب می شود.
 5. سپس با انتخاب region  – United State برای تمامی تنظیمات و تنها زمان ۳٫۳۰+ به وقت تهران و اکانت مایکروسافت قبلی خود گوشی را راه اندازی نمایید.
 6. در بخش راه اندازی هیچ چیز از ویندوزفون ۸٫۱ را restore نکنید.
 7. بعد از ورود به ویندوز ۱۰ موبایل، ترجیحا هیچ برنامه ای را اجرا نکنید و به استور (Store) بروید. و کلیه برنامه ها را بروزرسانی نمایید. به طور میانگین ۴۰ برنامه نیاز به بروزرسانی دارند.
 8. بعد از آپدیت گوشی ۲ تا ۴ بار برای نصب برنامه های سیستمی ریستارت می شود و بعد از اینکه همه بروزشدند گوشی ۱۰۰% آماده استفاده است.
 9. تنها برنامه ای که در ایران دچار مشکل می شود. Weather است که بعد از باز کردن سریع بسته می شود (کرش می کند).
 10. برای حل مشکل فوق تنها کافیست که GPS و یا همان  Location را خاموش کنید و برنامه را مجددا باز نمایید.
 11. شهر خود را انتخاب کنید و بعد از آن برنامه را ببندید و مجددا Location را روشن نمایید.
 12. گوشی ویندوز ۱۰ موبایل شما ۱۰۰% آماده استفاده است.

در ابتدای کار چیزی حدود ۱٫۸ گیگابایت فضای خالی بروی گوشی نیاز دارید. در طی این مراحل چیزی حدود ۳ گیگا بایت نیز ترافیک اینترنت نیاز دارید. شارژ گوشی نیز برای شروع عملیات کاملا پر باشد.

این گزیده ای بود از نحوه سریع آپدیت از ویندوزفون ۸٫۱ به ویندوز ۱۰ برای گوشی های دارای آمادگی. با ویندوز سنتر همراه باشید.

نوروزتان پیروز هر روزتان نیکروز.

پاسخ دهید

تبلیغات
نرم افزار های کاربردی
تبلیغات
سرویس های مایکروسافت