اگر با مایکروسافت بینگ جستجو کنید، ممکن است دکمه ای برای «جستجوی عمیق» نیز مشاهده کنید، اما در واقع چه کاری انجام می دهد؟

جستجوی عمیق بینگ روش دیگری برای جستجو در موتور جستجوی مایکروسافت است. این ویژگی از هوش مصنوعی مولد استفاده می کند، از OpenAI GPT-4 و نمایه پایگاه داده بینگ برای پاسخ دادن به سوالات پیچیده تر از یک جستجوی ساده استفاده می کند.

عملکرد کاملاً جدید نیست. اولین بار در دسامبر 2023 رونمایی شد. در فوریه 2024 برای برخی از کاربران در دسترس بود، اما پس از آن شرکت آن را کنار کشید، و سپس، در ماه مارس، این ویژگی بازگشته است، و اکنون برای همه در دسترس است.

چرا باید از Deep Search و یا همان جستجوی عمیق استفاده کنید؟

معمولاً، ما یک پرسش را در هر موتور جستجو وارد می‌کنیم و انتظار داریم که پاسخ صحیح در اولین لینک باشد. با این حال، گاهی اوقات، سوالات پیچیده‌تر هستند و موتور جستجو به زمینه بیشتری نیاز دارد تا پاسخ صحیح را ارائه دهد. جستجوی عمیق از هوش مصنوعی تولیدی برای تعیین نیات مختلف بدون نیاز به ارائه اطلاعات اضافی توسط شما استفاده می‌کند تا پاسخ مرتبط‌تری دریافت کنید.

از آنجایی که این نوع جستجو به اندازه جستجوی معمولی سریع نیست، باید در نظر داشته باشید که از این ویژگی برای پرسش‌هایی که ممکن است به دلیل تغییرات احتمالی نتایج متفاوتی داشته باشند، استفاده کنید. با این حال، اگر منتظر ماندن برایتان مشکلی نیست، می‌توانید از آن برای پاسخ به هر پرسشی استفاده کنید.

چه تفاوتی با COPILOT دارد؟

Copilot و Bing Deep Search از بسیاری جهات مشابه هستند، زیرا هر دو از هوش مصنوعی برای ارائه پاسخ استفاده می کنند. با این حال، جستجوی عمیق تجربه جستجوی سنتی تری را ارائه می دهد.

از طرف دیگر، اگر از Copilot استفاده می کنید، باید محتوای بیشتری ارائه دهید و با چت بات تعامل بیشتری داشته باشید تا به پاسخ برسید. به عبارت دیگر، شما باید با Copilot تعامل بیشتری داشته باشید، جایی که Deep Search تجزیه و تحلیل می کند و لیستی از مقاصد مختلف را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید از بین آنها برای دریافت پاسخ انتخاب کنید.

با ویندوز سنتر همراه باشید تا از آخرین اخبار دنیای تکنولوژی مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.