مایکروسافت می گوید اکثر مدیران شرکت هیچ فردی را بدون استعداد هوش مصنوعی استخدام نمی کنند و این باعث افزایش ۱۴۲ برابری! اعضای لینکدین می شود که مهارت های هوش مصنوعی مانند Copilot و ChatGPT را به پروفایل های خود اضافه می کنند.

در اینجا نگاهی اجمالی به وضعیت فعلی هوش مصنوعی در حال کار پس از رشد سریع و پذیرش آن توسط سازمان ها است.

چیزی که باید بدانید و در روزمه خود به آن نیاز دارید!

  • مایکروسافت به تازگی چهارمین گزارش سالانه شاخص روند کار خود را منتشر کرده است.
  • عمدتاً بر وضعیت هوش مصنوعی در کار متمرکز است.
  • برخلاف تصور عمومی، هوش مصنوعی فرصت‌های شغلی بیشتری را نسبت به ضرر ایجاد می‌کند، و مدیران شرکت‌ها نسبت به استعداد ناکافی برای پر کردن مشاغل خالی ابراز نگرانی می‌کنند.

مایکروسافت پس از سرمایه گذاری چند میلیاردی در فناوری پیشرفته، خود را در موج هوش مصنوعی غوطه ور کرد و همکاری خود را با سازنده ChatGPT، OpenAI، گسترش داد. در یک سال، پیشرفت‌ها در چشم‌انداز هوش مصنوعی، ساختار شرکت‌ها را کاملاً متحول کرده است، از جمله ویژگی‌هایی که استخدام‌کنندگان در هنگام استخدام برای موقعیت‌های جدید، جهت رهبری شرکت و نحوه رسیدگی افراد به وظایف محول شده در محل کار، به دنبال آن هستند.

هوش مصنوعی مولد و یا همان Generative AI مطمئناً جایگاهی در سازمان‌ها دارد و از هر چهار کارمند شرکت های فن آوری سه نفر از هوش مصنوعی برای آسان‌تر کردن کار خود استفاده می‌کنند. این گزارش نشان می دهد که فناوری به طور قابل توجهی به آنها کمک کرده است که در زمان خود صرفه جویی کنند، بهره وری را افزایش دهند و حتی به آنها اجازه دهد بر روی چیزهای مهم تر تمرکز کنند.

79 درصد از رهبران نظرسنجی نیز همین احساسات را تکرار می‌کنند و می‌گویند هوش مصنوعی عنصر مهمی است که رقابت سالم با رقبا را در آینده تقویت می‌کند. با این حال، 60 درصد از رهبران نگران این هستند که این شرکت فاقد تمرکز بر هوش مصنوعی و برنامه دقیقی برای پیاده‌سازی این فناوری در جریان کار خود است.

در حالی که با رشد سریع و پذیرش هوش مصنوعی، امنیت شغلی و حفظ حریم خصوصی همچنان دغدغه اصلی کارمندان باقی مانده است، گزارش شاخص روند کار نشان می‌دهد که این فناوری فرصت‌های بیشتری ایجاد می‌کند تا جایی که افراد (46%) را وادار به تغییر مسیر شغلی و انتقال به هوش مصنوعی می کند.

جنسن هوانگ، مدیر عامل انویدیا، گفت که ممکن است کدنویسی به عنوان یک گزینه شغلی برای نسل بعدی مرده باشد. در عوض، او تاکید کرد که جوانان بهتر است فرصت‌ها را در زمینه‌های دیگر، از جمله زیست‌شناسی، آموزش، تولید، یا کشاورزی بررسی کنند. برخلاف این احساسات، 55 درصد از رهبران نظرسنجی نسبت به نداشتن استعداد کافی برای ایفای نقش های باز در شرکت های خود در زمینه امنیت سایبری، مهندسی و طراحی خلاق ابراز نگرانی کرده اند.

صحبت از طراحی خلاقانه، اخیراً گزارشی نشان داد که هوش مصنوعی با رواج ابزارهای پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی مانند Image Creator از Designer و Midjourney در آستانه ادعای مشاغل معماری و طراحی از متخصصان حرفه‌ای است. که ما به صورت تخصصی در وب سایت 3DAI.in که در همکاری مشترک با ویندوز سنتر است به آن پرداخته ایم.

در نهایت، برای سهولت استفاده از هوش مصنوعی، مایکروسافت قابلیت‌های جدیدی را برای مایکروسافت 365 به Copilot ارسال می‌کند تا به کاربرانی که از روش‌های مهندسی سریع مناسب، از جمله تکمیل خودکار، بازنویسی و بازنویسی ویژگی‌ها، کمک نمی‌کنند، کمک کند. لینکدین همچنین امکان دسترسی رایگان به بیش از 50 دوره آموزشی هوش مصنوعی را برای مشترکین ممتاز خود فراهم می کند تا به تقویت مهارت های آنها کمک کند. این ویژگی ها باید در ماه های آینده در دسترس قرار گیرند.

با ویندوز سنتر و تری دی AI همراه باشید و با بروزرسانی اطلاعات خود به کمک این دو سرویس رزومه کاری خود را در لینکدین گسترش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.