Cortana-home-automation

امروز طی رونمایی جدید توسط مایکروسافت قابلیت های دستیار هوشمند کرتانا برای کنترل وسایل هوشمند خانه و دفتر کار بسیار کامل تر شده است و طی آن به جز دستگاه های کمپانی های Samsung SmartThings, Nest, Philips Hue, Wink و Insteon تمامی دستگاه های هوشمند شرکت های ecobee, Honeywell Lyric, Honeywell Total Connect Comfort, LIFX, TP-Link Kasa, و Geeni را نیز پشتیبانی خواهند کرد. برای مثال چنانچه لامپی هوشمند از این برند ها خریده اید می توانید به آسانی به کمک کرتانا آنرا خاموش و روشن نمایید.

cortana-ifttt

با توجه به اینکه کرتانا هوشمند ترین دستیار دیجیتال جهان است و تنها هوش مصنوعی ای است که بروی تمامی پلتفرم ها اجرا می شود و برای تمام سیستم عامل ها موجود است، استفاده از آن توسط برنامه نویسان نیز بسیار بیشتر و کارا تر شده است.

به جز شرکت های اعلام شده مایکروسافت امروز از پشتیبانی از سرویس معروف IFTTT توسط کرتانا نیز رونمایی کرد. IFTTT (IF This Then That) در واقع به شما اجازه می دهد به آسانی موارد شرطی را برای خود مدیریت نمایید و برای مثال در آن تعریف نمایید که چنانچه من وارد مغازه شدم، چراغ مغازه را روشن کن! این روند با کمک کرتانا و سیستم GPS گوشی و یا تبلت شما و یا از طریق تگ های هوشمند و یا حتی Windows 10 IOT این موضوع را درک می کند و این IFTTT را اجرا می کند. در واقع استفاده از کرتانا به عنوان بهترین روش هوشمند سازی منازل و ادارات پیشنهاد می شود و کارایی شما به مراتب افزایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.