آنچه باید بدانید

  • تحقیقات جدید نشان می دهد که ChatGPT به تنها 17000 برابر بیشتر از مصرف متوسط خانوارهای آمریکایی برق مصرف می کند.
  • دانشمندان با استنداد به داده های پشت این مطالعه بیان کردند که بخش هوش مصنوعی ممکن است تا سال 2027 سالانه بین 85 تا 134 تراوات ساعت برق مصرف کند که به 0.5 درصد از کل مصرف برق جهانی تبدیل می شود.
  • ChatGPT از یک بطری آب برای خنک کردن در هر پرس و جو استفاده می کند و روزانه 700،000 دلار هزینه عملیات و کاربری آن است.

یک گزارش جدید نشان می دهد که ChatGPT تا 17،000 برابر بیشتر از میانگین مصرف روزانه خانوارهای امریکایی (از طریق نیویورکر) برق مصرف می کند. ایلان ماسک اخیرا اشاره کرد که ما در آستانه بزرگترین انقلاب فناوری با هوش مصنوعی هستیم، اما تا سال 2025 برق کافی برای تامین این پیشرفت ها وجود نخواهد داشت.

نیویورکر نشان می دهد که یک خانوار آمریکایی به طور متوسط روزانه 29 کیلووات ساعت مصرف می کند. این اساسا به این معنی است که 493000 کیلووات ساعت در روز. با رشد نمایی، پیشرفت ها و پذیرش سریع دنیای پیشروی هوش مصنوعی (AI)

ChatGPT مسلما یکی از بهترین مدل های هوش مصنوعی در حال حاضر است. یک گزارش اخیر فاش کرد که دستیار هوش مصنوعی حتی پس از اینکه مایکروسافت هوش مصنوعی Copilot را به کاربران iOS و Android با دسترسی آزاد به مدل GPT-4 و تکنولوژی تولید تصویر DALL-E 3 ارسال کرد، بر سهم بازار تلفن همراه تسلط دارد.

چت بات به شاهکارهای باورنکردنی دست یافته است، از جمله توسعه نرم افزار در کمتر از 7 دقیقه در حالی که چشمگیر است، همه اینها با هزینه های گزاف عملیاتی می آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.