برای اینکه در مورد یک اپلیکیشن در استور نظر خودمون رو اعلام کنیم و از اون مهم تر اگر ایده ای در مورد بهبود آن برنامه داریم بیان کنیم. باید مراحل زیر را طی کنیم. این امر باعث می شود تا برنامه نویس بیشتر به نقاط ضعف و قدرت برنامه خود پی ببرد و در نسخه های بعدی قدرت و کارایی برنامه را بیشتر از پیش کند.

برای این کار کافیست ابتدا از اتصال گوشی خود به اینترنت اطمینان داشته باشید و سپس به قسمت اپلیکیشن های نصب شده بروی گوشی خود بروید. (برای اینکار کافیست از صفحه ی نخست به سمت راست انگشت خود را بکشید – سوایپ کنید)

rate-review-1در لیست برنامه ها بروی برنامه مورد نظر خود انگشت خود را نگه دارید تا منوی زیر باز شود.

rate-review-2در منوی باز شده گزینه rate and review را انتخاب کنید.

rate-review-3در صفحه ی Rate and Review باز شده ابتدا امتیاز خود را از ۱ تا ۵ ستاره اعلام کنید.

rate-review-4سپس قسمت Write a review (نوشتن نظر) را لمس کنید. و نظر خود را ترجیحا به زبان انگلیسی تایپ کنید تا همگان از معنی آن مطلع شوند (چه برنامه نویس آن برنامه که ایرانی و یا غیر ایرانی است و چه کاربران دیگری که نظر شما را ملاک قرار می دهند.)

rate-review-5در پایان بروی دکمه ی Submit ضربه بزنید تا نظر شما ارسال گردد.

تنها یک مطلب دیگر در مورد نظردهی و نقد نرم افزار ها باقی است و آن کیفیت انجام این امر است. خواهشمند است از ارسال تعداد ستاره کم و یا نظر تند و یا از روی تعصب خودداری کنید چرا که برنامه نویسان وقت زیادی را صرف نوشتن برنامه مورد نظر کرده اند و بسیار به بازخورد آن توسط کاربران اهمیت می دهند. پس بیایید یا نظر مثبت بدهیم و یا اگر برنامه ای مشکلی داشت آنها را با ۳ یا ۴ ستاره و نوشتن نظر کامل در مورد ایراد آن برنامه یاری کنیم.

تعداد ستاره ۱ یا ۲ را تنها برای برنامه هایی به کار ببرید که حس کرده اید که باید به مایکروسافت گزارش شوند و از استور ویندوز حذف شوند. (که با وجود کنترل شدید مایکروسافت برای جلوگیری از ورود برنامه های نابه هنجار و آلوده امکان وجود این گونه از برنامه ها در استور بسیار نادر است.)

wp_ss_20150107_0003شما همچنین می توانید به عنوان کارشناس به نظر دیگران نیز رای بدهید و رای آنها را در لیست نظر ها با اهمیت تر و یا کم اهمیت تر جلوه دهید و برای این کار در کنار نظر کاربران گزینه YES یا NO را انتخاب کنید. تا کسانی که از روی غرض رای می دهند کمتر مورد توجه دیگر کاربران قرار بگیرند، در واقع شما به دیگر کاربران و خود تیم برنامه برنامه نویس اعلام می کنید که آیا نظر کاربری که این رای را داده است مفید بوده و یا خیر.

لازم به ذکر است که اگر در گذشته به برنامه ای نظری داده اید، می توانید هر لحظه آن نظر را تغییر دهید و به روز کنید.

بیایید تمامی برنامه های گوشی خود را مرور کنیم و به آنها رای بدهیم تا ویندوز استور و برنامه نویسان آن بیشتر از نیاز های ما کاربران مطلع شوند و هر روز نسخه کامل تری از برنامه های مورد علاقه خود را شاهد باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.