Windows-as-service

یکی از دغدغه های کاربران اینترنت در ایران میزان اینترنت مصرفی آنهاست، چرا که اینترنت در ایران به صورت حجمی به فروش می رسد و هزینه های آن باید توسط کاربر مدیریت شود. حال این پرسش پیش می آید که میزان مصرف ویندوز ۱۰ چقدر است؟ آیا مصرف بالایی دارد و یا نه، میزان آن کنترل شده و مشخص است؟ در پاسخ به این پرسش ها ابتدا با انواع آپدیت ویندوز ۱۰ آشنا می شویم:

  • آپدیت های اصلی (Major Update) که سالانه دو بار منتشر می شوند و حجمی برابر ۲٫۲ تا ۲٫۶ گیگابایت دارند. این آپدیت ها قابلیت های جدید به ویندوز ۱۰ اضافه می کنند و عدد بیلد ویندوز را افزایش می دهند.
  • آپدیت های ماهیانه – تجمعی (Cumulative Update) این آپدیت ها به طور میانگین ماهی یکبار منتشر می شوند و حجمی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ مگابایت دارند. این آپدیت به رفع مشکلات کوچک موجود در نسخه موجود می پردازند و تنها عدد اعشار بعد از نسخه بیلد را افزایش می دهند.

هزینه اینترنت چقدر است؟

حال پرسش بوجود آمده این است که با این میزان مصرف، هزینه میانگین یک کامپیوتر کاملا بروز شده و امن برای کاربر آن در ایران چقدر است و سالانه چه میزان هزینه دارد؟ این موضوع به آسانی قابل محاسبه است و بعد از محاسبه ای کوتاه می بینیم که یک سیستم عامل برای بروز شدن و همچنین دریافت آپدیت های آنتی ویروس قدرتمند ویندوز دیفندر سالانه به حدود ۹ گیگابایت اینترنت نیاز دارد. (۲٫۶ + ۲٫۶ + ۱۲ * ۰٫۳) – که برابر است با دو آپدیت اصلی و دوازده آپدیت تجمعی در طول یکسال و با محاسبه حداکثر مصرف اینترنت! مشاهده می کنید که میزان بسیار کمی است و با گرانترین قیمت حجم یک گیگابایت اینترنت در ایران که برابر ۳۰۰۰ تومان است، هزینه کلی بروزرسانی یک سیستم در طول یک سال ۲۷۰۰۰ تومان است. (قیمتی برابر یک پیتزا در ایران). لازم به ذکر است که این عدد در بالاترین حد مصرف ویندوز ۱۰ و با بالاترین قیمت اینترنت محاسبه شده است و در واقعیت این عدد باز کمتر از این مقدار خواهد شد. برای مثال اینترنت رایگان شبانه برای بسیاری از کاربران در دسترس است و یا اینترنت همراه در حال حاضر با تعرفه ماهی ۲۰۰۰ تومان بفروش می رسد. همچنین با استفاده از سرویس تانوما مخابرات شما با اینترنت پر سرعت VDSL را به قیمت تنها ۹۸۰ تومان برای یک گیگابایت خریداری می کنید که میزان هزینه شما را به زیر ۱۰۰۰۰ تومان در سال کاهش می دهد!

با این اوصاف دیگر نگران آپدیت سیستم عامل قدرتمند و مدرن ویندوز ۱۰ خود نباشید و با بروزرسانی مداوم و منظم آن از بهترین و امن ترین سیستم عامل جهان بروی دستگاه خود لذت ببرید. با ویندوز سنتر همراه باشید و از زندگی در هزاره سوم لذت ببرید.

3 thoughts on “میزان مصرف اینترنت توسط ویندوز ۱۰ چقدر است؟ با آسودگی خیال آپدیت کنید.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.