long_exposure_by_xlovernox-d5pey5hساید بارها شاهد عکس های مانند عکس فوق بوده اید. آیا می دانستید با گوشی ویندوز خود به همراه اپلیکیشن لومیا کمرا می توانید به سادگی چنین عکس های بی نظیری را ثبت کنید! البته با آپدیت به ویندوز ۱۰ و برنامه کمرا در ویندوز ۱۰ این قابلیت برای تمامی گوشی های دارای ویندوز ۱۰ قابل دسترسی است. برای ثبت تصاویر در مناطق بدون نور و جایی که نور بسیار کم باشد میتوان با بیشتر کردن زمانی که لنز نور را جذب می کند این مشکل را بر طرف کرد و تصویری با نوری بیشتر از آنچه در محیط دیده می شود ضبط کرد.

فرض کنید در اتاقی تاریک قرار دارید و تنها نوری از دور دست اتاق را کمی روشن کرده است شما می توانید در چنین شرایطی با بیشتر کردن گزینه Exposure به حداکثر میزان ممکن (برای مثال ۴ ثانیه) و ثابت نگه داشتن دوربین در طی این مدت از اتاق تاریک تصویری روشن را ضبط کنید. در واقع شما یک عکس گرفته اید که زمان آن ۴ ثانیه بوده است و لنز وقت داشته تا نور محیط را طی این مدت جمع آوری کند.

long-exposureحال چگونه عکسی شبیه این تصویر و یا تصویر با ضبط کنیم؟ خب دقیقا به همین روش ولی در این تصاویر دوربین کاملا ثابت بوده است و در مکانی تاریک قرار گرفته است. همچنین زمان بندی ضبط تصویر دوم از فشفشه بسیار دقیق بوده است که از ابتدای ۴ ثانیه تا انتهای آن کاملا با طول زمان پرتاب فشفشه یکسان بوده است تا تصویر بالا شکل بگیرد.

حال که با مفهوم لانگ اکسپوژر (Long Exposure) آشنا شده اید دست به کار شوید و با گوشی خود تصاویر زیبایی را خلق نمایید.

One thought on “آموزش عکاسی در نور بسیار کم با گوشی (Long Exposure)”
  1. عکاسی هم هنری هست. خیلی دوست دارم یه دوره عکاسی برم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.