Microsoft and Bridgestone

دو کمپانی Microsoft و Bridgestone با همکاری جدید تکنولوژی جدیدی را ارایه دادند که به کمک آن وضعیت زنده سلامت لاستیک تایر خودرو در اختیار کاربر قرار می گیرد. تایر خودرو تنها قسمتی از خودرو است که در ارتباط مستقیم با زمین است و کل وزن خودرو را تحمل می کند.

در عین حال حرکت بروی زمین های ناهموار، خیس و همراه با ریز دانه ها و یا حتی پیچ و میخ و … همه مواردی است که در سیستم های هوشمند کنترل نمی شدند و تنها فشار باد چرخ ها به سیستم هوشمند گزارش می شده.

حال با این تکنولوژی جدید وضعیت سلامت و یا آسیب دیدگی تایر به صورت زنده بدون نیاز به هیچ سنسور اضافی در خودرو در اختیار قرار خواهد گرفت و مانیتور خواهد شد.

مایکروسافت اعلام کرده که این سرویس معروف به TDMS در اختیار تمامی اتومبیل های مجهز به پلتفرم MCVP (Microsoft Connected Vehicle Platform) نظیر فولکس واگن و نیسان و میتسوبیشی و رنو قرار خواهد گرفت. این موضوع بسیار حائز اهمیت است چرا که طبق گزارش های کمپانی بریج استون بیش از ۳۰ درصد تصادفات ناشی از مشکلات خودرو به دلیل وجود نقص فنی در تایر خودرو است. لذا با این تکنولوژی جدید مایکروسافت امنیت بیشتری را در اتومبیل های مجهز به این سیستم TDMS خواهیم داشت.

One thought on “تکنولوژی Microsoft و Bridgestone در اعلام وضعیت زنده تایر خودرو”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.