Microsoft_Band امروز ساعت شرکت اپل رونمایی شد و نکته جالب در این مورد این اولین محصول پوشیدنی شرکت اپل این است که، سال گذشته مایکروسافت نسخه کامل تری از این گجت را معرفی کرده است، آن هم بدون سر و صدا و هیاهوی رسانه ای. در واقع اپل با این محصول در دریایی وارد شده که سال گذشته مایکروسافت شیرجه عمیقی در آن زده است.

Band-sensor-monitor-newui-از نظر طراحی و کاربرد می توان Microsoft Band را بی مانند نام گذاشت چرا که این ساعت مچی در این سایز بسیار کوچک ۱۰ سنسور متفاوت را به همراه دارد و اولین گجت پوشیدنی است که تمامی سنسورهای موجود را با بالاترین کیفیت بروی خود دارد و این در حالی است که تمامی اطلاعاتی را که دریافت می کند، به فضای ابری مایکروسافت ارسال می کند و امکان دسترسی، به این اطلاعات بروی تمامی سیستم عامل های موجود در حال حاضر وجود دارد.

MS_Band_Explodeoptical heart (برای ضربان قلب)

 accelerometer

gyrometer

GPS

microphone

ambient light sensor

Galvanic Skin Response (برای حس کردن اینکه کی ساعت را می پوشید)

UV sensor

skin temperature sensor

capacitive sensor

این ده سنسور با بالاترین کیفیت در این گجت مدرن جاگذاری شده اند. نکته جالب در باره این گجت این است که مایکروسافت بند با این همه سنسور تنها با ۱٫۵ ساعت شارژ می تواند دو روز کامل برای شما شارژ نگه دارد و همواره همراه شما باشد!

apple_watch_white_weatherکارایی… شاید مهم ترین بحث در مورد یک کالای دیجیتال است. اینجاست که مایکروسافت بند ۱۰۰% کارایی اعلام شده خود را به شما هدیه می کند و از بقیه رقبای بازار پیشی می گیرد. در بازاری که هنوز تعریف درستی از کارایی یک ساعت هوشمند نیست مایکروسافت کلمه ساعت را با دستبند مایکروسافت عوض می کند و کارایی های لازم برای مانیتورینگ و نمایش میزان سلامت و پویایی شما را به شما هدیه می دهد.

به گفته ی خود اپل، ساعت اپل از مایکروسافت بند فقط یک چیز کم دارد! آن هم زمان نگه داری شارژ است که به گفته ی این شرکت یک روز کامل شارژ نگه می دارد و می تواند ۵۰% Microsoft Band شارژ نگه دارد. ولی مشکل بزرگتر مدت زمان شارژ شدن این ساعت هوشمند است. اپل واتچ برای شارژ کامل نیاز به ۳ ساعت دارد و این در حالی است که مایکروسافت بند تنها ظرف ۱٫۵ ساعت شارژ کامل می شود.

apple_watch_نکته جالب در مدت زمان شارژ گجت پوشیدنی این است که زیاد بودن آن شما با دستگاه غریبه خواهد کرد و اطلاعات دستگاه را نیز با خطا روبرو می کند و این در حالیست که مالکان مایکروسافت تنها با یک خواب عصرانه می توانند گوشی خود را شارژ کامل کنند و یا با شارژ سریع تنها ظرف ۳۰ دقیقه “مدت زمان لازم برای دوش گرفتن” گجت خود را شارژ کنند.

قیمت این دو مچبند نیز متفاوت است… در این حال که کارایی های بیشتری را از مایکروسافت بند شاهد خواهید بود قیمت تمام شده آن ۱۹۹$ است و این در حالی است که برای ساعت اپل باید ۳۵۰$ بپردازید!

microsoft_band_run_ledeهوشمند تر از میانگین بازار گجت های هوشمند… مایکروسافت بسیار هوشمندانه و بدون هیاهو محصول خود را به بازار ارایه کرده است و نیاز افراد برای داشتن گجت کاملی همانند Microsoft Band در آنها زنده کرده است. همکاری کامل با تمامی کمپانی ها و پشتیبانی از آنها و همچنین فضای ابری مایکروسافت Health برای گردآوری تمام اطلاعات ثبت شده توسط بند این امکان را به شما می دهد که کنترل کاملی بر وضعیت سلامتی خود داشته باشید.

Microsoft_Band_Healthبه غیر از توانایی های یاد شده امکان برقراری تماس با تمامی های گوشی های هوشمند جهان یکی دیگر از نقاط قوت مایکروسافت بند نسبت به ساعت اپل است. شما می توانید به اس ام اس های خود از روی بند با هر گوشی متصل به آن پاسخ بدهید و یا اینکه به شبکه های اجتماعی متصل شوید. این قابلیت Cross Platform بودن بند شما را به هیچ چیزی محدود نمی کند و شما با هر کامپیوتر و گوشی ای می توانید به اطلاعات Microsoft-Band دست یابید.

در پایان و مجموع مطالب فوق می توان به مایکروسافت بند برای جمع آوری این همه فن آوری در یک گجت پوشیدنی شاد باش گفت. حال تا پایان سال ۲۰۱۵ و انتشار ویندوز ۱۰ باید منتظر محصولات جدیدی دیگری از مایکروسافت باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.